Участь Ольги Школьної в обговоренні практики з охорони гуцульського орнаменту МАН України 10.04.2024 р.

10 квітня 2024 року згідно цілей сталого розвитку (ЦСР 4: Якісна освіта , ЦСР 11: Сталий розвиток міст та спільнот, ЦСР 16: Мир, справедливість і міцні інституції, ЦСР 17: Партнерство заради досягнення цілей) завідувач, професор кафедри образотворчого мистецтва Факультету образотворчого мистецтва Київського столичного університету імені Бориса Грінченка Ольга Школьна взяла участь спільно із кафедрою ЮНЕСКО з наукової освіти УДУ імені Михайла Драгоманова, в онлайн-вебінарі «Практика з охорони гуцульського орнаменту. Інструменти освіти», покликаному обговорити результати та перспективи вищезазначеного напрямку роботи на основі презентованої Практики з охорони «Гуцульського орнаменту (узорів) та пов’язаного з ним культурного простору».

Staluy

Ключовими напрямками обговорення стали питання ролі освітніх практик у охороні НКС; можливості Інвентаря належних практик з охорони нематеріальної культурної спадщини Національного переліку елементів НКС України; результати, коментарі та перспективи Практики з охорони гуцульського орнаменту тощо.

В вебінарі взяли участь Президент Національного центру «Мала академія наук України», доктор фізико-математичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, академік НАН України, НАПН України, ЄА України Станіслав Довгий, фахівець з нематеріальної культурної спадщини Міністерства культури та інформаційної політики Тетяна Слободянюк, директор Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Йосафата Кобринського Ярослава Ткачук, директор Національного музею народної архітектури та побуту України у Пироговому Оксана Старак-Повякель, відомий представник художньої династії гуцульських народних майстрів Микола Шкрібляк, художник-живописець і монументаліст, що працює в МАН України, Марія Лубинська, директор Центру розвитку «Демократія через культуру» Олександр Буценко та ін.