Зустріч Експертної ради Мінкультури з нематеріальної культурної спадщини з т.в.о. Міністра Р. В. Карандєєвим 01.02.2024 р.

Згідно цілей сталого розвитку: ЦСР 11: Сталий розвиток міст та спільнот, ЦСР 16: Мир, справедливість і міцні інституції, ЦСР 17: Партнерство заради досягнення цілей, 01 лютого 2024 року відбулася зустріч т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислава Карандєєва з членами Експертної ради з питань нематеріальної культурної спадщини та представниками Департаменту культурної спадщини МКІП.

У робочій зустрічі взяли участь доктор мистецтвознавства, завідувач, професор кафедри образотворчого мистецтва Факультету образотворчого мистецтва і дизайну Київського столичного університету імені Бориса Грінченка Ольга Школьна, а також інші члени Експертної ради – заступник директора ГО «Центр розвитку "Демократія через культуру"» Валентина Дем’ян, заслужений діяч мистецтв України, голова Національної спілки майстрів народного мистецтва Євген Шевченко, керівник обласної комунальної установи «Буковинський центр культури і мистецтва» Чернівецької обласної ради Микола Шкрібляк, к. іст. н., директор Вишгородськогоісторико-культурного заповідника, голова ГО «Міжнародний фонд культурного співробітництва» Влада Литовченко, директор комунальної установи «Одеський обласний центр української культури» Валентина Вітас, директор ГО «Центр розвитку "Демократія через культуру"», с. н. с. НАМ України Олександр Буценко, представники Департаменту культурної спадщини МКІП Анастасія Козяр і Ліна Дорошенко.

Під час зустрічі обговорювали результати роботи Експертної ради з нематеріальної культурної спадщини при МКІП за попередні кілька років, наслідком чого стало розширення Національного переліку нематеріальної культурної спадщини множинними новими елементами та включення кількох нових елементів до переліку об’єктів нематеріальної культурної спадщини, що знаходяться під охороною ЮНЕСКО, майбутні плани та напрямки діяльності щодо збереження, популяризації, ідентифікації, дослідження, підвищення ролі та передачі нематеріальної культурної спадщини з покоління в покоління. Також розглядали питання розробки

Т. в. о. Міністра МКІП Ростислав Карандєєв висловив подяку всім, хто долучений до охорони нематеріальної культурної спадщини України і намагається ефективно виконувати свою роботу по збереженню її під час війни. «Наша жива спадщина є запорукою нашої перемоги, основою для відновлення, джерелом нашої духовності, яку неможливо знищити жодною злочинною війною. Міністерство культури та інформаційної політики України зі свого боку докладатиме максимум зусиль задля того, щоб нематеріальна культурна спадщина України була збережена та позиціонована у світі», – зазначив він.