Участь професора Ольги Школьної у засіданні Комітету з присудження премії імені Катерини Білокур 28 листопада 2023 р.

28 листопада 2023 року о 11:00 відбулося засідання Комітету з присудження премії імені Катерини Білокур, котрим опікується відділ візуальних мистецтв департаменту мистецтв Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти, участь в якому взяла доктор мистецтвознавства, професор, завідувач, професор кафедри образотворчого мистецтва Київського університету імені Бориса Грінченка Школьна Ольга Володимирівна.

З-поміж 18-ти цьогорічних претендентів були подані твори провідних митців в галузі сучасного народного, декоративно-прикладного та традиційного мистецтва України, частина з яких представляла регіональні осередки народної творчості, локальні школи та заклади вищої освіти у Києві, Львові, Вижниці, Косові тощо. Зокрема, з Київського університету імені Бориса Грінченка номінувалися твори старшого викладача кафедри образотворчого мистецтва Євгенії Липовецької.

Перемогу у цьогорічному конкурсі вибороли наступні три художники, між якими буде розподілено премію імені Катерини Білокур:

• Борисенко Лідія Валентинівна, Київська організація НСХУ, за цикл творів «Українські берегині»;
  • Стринадюк Захар Миколайович, Косівський інститут прикладного та декоративного мистецтва Львівської національної академії мистецтв, за тарелі «Цвіт папороті», «Краса Карпат», «Зірка Карпат», «Натхнення», «Mandala»;
  • Добровольська Валентина Яківна, Кіровоградський обласний центр народної творчості, за серію робіт.

Серед інших питань члени Комітету з присудження премії імені Катерини Білокур обговорили необхідність запровадження премії за кращі творчі досягнення в галузі традиційного декоративно-прикладного професійного мистецтва.

1

23

Борисенко Л. Твори «Та, що тримає нитку…» та «Троє»  з циклу «Українські берегині».

4

5

Стринадюк З. «Цвіт папороті». Липа, розпис акрилом, інкрустація металом, бісером, торнування, декорування кутасиками.

6

7

Добровольська В. Килим.

8

Окрему симпатію членів Комітету викликала творчість В. Степанюка. Зокрема, його писанки:

9

Степанюк В. Писанки.

10

Також кілька членів Комітету відзначили високу якість, філософічність і неординарність робіт А. Рудницької.

11

Рудницька А. Твір із циклу «Прамісто».

12