Відкрита лекція професора Школьної О. В. 02.03.2024 р. «Шовк в культурі України ХVІ – початку ХХ століть» у межах соціального проєкту для киян «Палітра мистецтв»

02.03.2024 р. згідно цілей сталого розвитку (ЦСР 4: Якісна освіта , ЦСР 11: Сталий розвиток міст та спільнот, ЦСР 16: Мир, справедливість і міцні інституції, ЦСР 17: Партнерство заради досягнення цілей) було проведено відкриту лекцію доктора мистецтвознавства, професора, завідувача, професора кафедри образотворчого мистецтва Факультету образотворчого мистецтва і дизайну Київського столичного університету імені Бориса Грінченка Школьної Ольги Володимирівни на тему «Шовк в культурі України ХVІ – початку ХХ століть».

Staluy

На лекції були присутні громадяни Норвегії, Чехії, представники професорсько-викладацького складу, студентства різних навчальних закладів столиці, а також Херсону, Миколаєва, Запоріжжя, Миргороду, Одеси, Чернігова, Богуслава та інших населених пунктів України.

Під час лекції було охарактеризовано витоки поширення шовку, атласистих, оксамитових і парчевих тканин на теренах етнічної України, започаткування розвитку шовківництва, персіярень, шовкових мануфактур, фабрик, специфіку асортименту виробів вітчизняних центрів з виготовлення шовкових творів, продемонстровано особливості носіння італійського, французького, угорського, перського, турецького, українського костюму у різних верствах населення означеного відрізку часу.