Проведення круглого столу «Метавсесвіт української кераміки: питання збереження, реконструкції, оцифрування, експонування в умовах інформаційних викликів» 11.12.2023 р.

11.12.2023 р. у Київському університеті імені Бориса Грінченка відбувся круглий стіл «Метавсесвіт української кераміки: питання збереження, реконструкції оцифрування, експонування в умовах інформаційних викликів», організований кафедрою образотворчого мистецтва закладу за підтримки партнерів заходу: Науково-дослідного інституту українознавства МОН України, Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України, Косівського інституту прикладного та декоративного мистецтва ЛНАМ, Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка».

З вітальним словом до присутніх звернулися проректор з наукової роботи Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор філологічних наук, професор Наталія Миколаївна Віннікова; декан Факультету образотворчого мистецтва і дизайну, кандидат мистецтвознавства, професор кафедри образотворчого мистецтва Остап Вікторович Ковальчук; директор Комунального закладу Київської обласної ради «Вишгородський історико-культурний заповідник», кандидат історичних наук Владлена Володимирівна Литовченко; проректор з наукової роботи Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, кандидат мистецтвознавства Олена Степанівна Кашшай.

Відкривала захід автор ідеї та концепції його проведення, модератор, доктор мистецтвознавства, професор, завідувач кафедри образотворчого мистецтва Факультету образотворчого мистецтва і дизайну Київського університету імені Бориса Грінченка Ольга Володимирівна Школьна. Дієву участь у підготовці й координації проєкту брала старший викладач кафедри образотворчого мистецтва університету Факультету образотворчого мистецтва і дизайну Євгенія Юріїївна Липовецька, технічним супроводом займалася помічник декана ФОМД Дарина Сергіївна Грицюк.

Доповідачі окреслили широке коло актуальних питань, повʼязаних із обраною тематикою заходу, поділились інформацією про успішно реалізовані проєкти, наголосили на світових тенденціях у сфері діджиталізації та роботи з тонкою керамікою, гончарними виробами й археологічними знахідками.

Особливу увагу присутніх привернули креативні доповіді теоретиків і практиків в галузі крипто-арту, діджиталізації, 3Д-візуалізації, віртуалізації проєктів, скерованих на збереження вітчизняної спадщини кераміки, зокрема фарфору-фаянсу. А саме: проректора з наукової роботи Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, кандидата мистецтвознавства Олени Степанівни Кашшай; лідерки віртуального туризму Олени Михайлівни Чернеги; керівника навчально наукового центру інтелектуальної власності, інноватики та управління проєктами, доктора економічних наук, професора Поліського національного університету (м. Житомир) Ірини Леонідівни Литвинчук; доктора культурології, завідувача кафедри історії, музеєзнавства і пам’яткознавства Харківської державної академії мистецтв Анатолія Леонідовича Щербаня та директора Музею барської кераміки Романа Володимировича Григорʼєва; старшого наукового співробітника Інституту народознавства Національної академії наук України, доктора історичних наук Олени Василівни Щербань; доцента кафедри дизайну і теорії мистецтва Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника; кандидата мистецтвознавства, доцента Надії Петрівни Бабій; провідного наукового співробітника Науково-дослідного інституту українознавства МОН, доктора історичних наук Надії Оксентіївни Гаврилюк; доцента Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», кандидата мистецтвознавства Тетяни Миколаївни Зіненко; аспірантів кафедри образотворчого мистецтва Факультету образотворчого мистецтва і дизайну Київського університету імені Бориса Грінченка: Маргарити Костянтинівни Пугаченко й Олексія Анатолійовича Власова тощо.

В рамках проведення круглого столу було урочисто підписано договір про співпрацю між Київським університетом імені Бориса Грінченка та КЗ КОР «Вишгородський історико-культурний заповідник».