Лекція професора Ольги Школьної в Музеї Шевченка Торонто (Канада) «Шовк у культурі України ХVІ – початку ХХ століть» 26.11.2023 р.

26 листопада 2023 р. відбулася перша лекція доктора мистецтвознавства, професора, завдувача, професора кафедри образотворчого мистецтва Факультету образотворчого мистецтва і дизайну Київського університету імені Бориса Грінченка Ольга Школьна у Shevchenko Museum in Toronto на тему «Шовк у культурі України ХVІ – початку ХХ століть» у рамках довгострокового міжнародного спільного проєкту означених двох інституцій Канади та України, спрямованого на взаємодію українців американського і європейського континентів.

Лекцію з презентацією відвідали представники канадської української діаспори на чолі з директором означеної установи Людмилою Погорєловою, а також Ларисою Ставровою, Лен Кравчук, Джойс Кренс, модераторкою зустрічі Маргаритою Пугаченко (здобувачкою аспірантури Київського університету імені Бориса Грінченка). Також до зустрічі долучилася дизайнерка українського походження зі Сполучених Штатів Америки Ганна Шейко (м. Сент-Луїс) і низка відомих українських вчених у галузі мистецтвознавства, культурології, історичних наук, журналістики.

Зокрема, захід відвідали культуролог, доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри гуманітарної підготовки, філософії та митної ідентифікації культурних цінностей Університету митної справи та фінансів Ольга Калашникова (м. Дніпро); доктор мистецтвознавства, старший науковий співробітник, проректор з наукової і міжнародної діяльності Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука Марина Юр; кандидат мистецтвознавства, доктор культурології, професор кафедри культурології і музеєзнавства Рівненського державного гуманітарного університету, експерт МОН України та НАЗЯВО Сергій Виткалов; доктор мистецтвознавства, професор Центру неперервної культурно-мистецької освіти Національної академії керівних кадрів культури і мистецтва Анастасія Кравченко; кандидат мистецтвознавства, доктор дизайну, доцент кафедри архітектури і дизайну Луцького національного технічного університету Наталія Скляренко; кандидат історичних наук, доцент Міжнародного університету «Україна», член експертної ради з нематеріальної культурної спадщини Міністерства культури та інформаційної політики України, голова Міжнародного Фонду культурного співробітництва Влада Литовченко (м. Київ); кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри дизайну і теорії мистецтва Навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Надія Бабій (м. Івано-Франківськ); журналістка Людмила Авдєєва (м. Каунас, Литва), адвокат Юлія Шкрабалюк (м. Вінниця) й інші представники гуманітарних кіл країн Європи та Америки.

Крім того, у заході взяли участь представники наукової школи Ольги Школьної «Духовне зростання особистості під призмою теорії та практики мистецтва і дизайну» – кандидати мистецтвознавства Олександра Руденко (м. Богуслав), Євгенія Харковина (м. Ірпінь), Ольга Сосік (м. Київ); здобувачі аспірантури Факультету образотворчого мистецтва і дизайну Київського університету імені Бориса Грінченка Ольга Дєточка (м. Пшов, Польща), Уляна Белнакіта (м. Запоріжжя), Катерина Енюшіна (м. Київ) й Олексій Власов (м. Сміла).

На лекції панувала камерна атмосфера. Були згадані події голодомору, подвиг українських військових, і висловлена ідея єднання заради збереження нашої культурної ідентичності в ім’я миру. Лекція пройшла під знаком дружнього обговорення актуальних наукових питань в галузі орієнтальних досліджень. Частина учасників висловила задоволення від вражень від лекції, котрі у деяких викликали «культурний шок». Матеріали лекції доступні в перегляді на відео: #українськийшовк #uatoronto