Участь професора О. Школьної у роботі МАН України 2023 16-17.05.2023

16 і 17 травня відбувся ІІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН України. У роботі секції мистецтвознавства відділення літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства взяли участь доктор мистецтвознавства, професор, завідувач, професор кафедри образотворчого мистецтва Факультету образотворчого мистецтва і дизайну Київського університету імені Бориса Грінченка Школьна Ольга Володимирівна; доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри історії мистецтва Факультету історії Київського національного університету імені Тараса Шевченка Котляров Петро Миколайович; кандидат історичних наук, кафедри історії мистецтва Факультету історії Київського національного університету імені Тараса Шевченка Демчук Стефанія Андріївна. З-поміж представлених на ІІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту 22 наукових робіт здобувачів закладів середньої та середньо-спеціальної освіти, цьогоріч отримали призові місця 10 осіб – 1 перше, 4 других і 6 третіх.

Переможцем конкурсу стала Гринько Софія, учениця 11 класу, яка представляла Дніпропетровську область з темою «Вплив "шароварщини" та національний імідж України у світовому кінематографі». Друге місце розділили кілька учасників. З-поміж них варто виділити наукові роботи «Семіотичні коди в графіті Бенксі» Фесун Дар’ї, учениці 11 класу з Запорізької області, а також «Композиційно-стильові особливості церкви Успіння Пресвятої Богородиці в селі Коробчине на Кіровоградщини» Жданова Тараса, учня 8 класу з Кіровоградської області. Особливо слід відзначити працю «Тема козацтва в українському анімаційному мистецтві як фактор ствердження нації» Вікулова Івана, учня 11 класу з Київської області (один з призерів третього місця). Всі окреслені теми викликали жваві наукові дискусії.