14 copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy

12 квітня 2019 р. в Інституті мистецтв Київського університету імені Бориса Грінченка відбувся ІІ Всеукраїнський Фестиваль – конкурс образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва «Мальовнича Україна».

Арт-кураторами і модераторами проекту виступили кандидат педагогічних наук, доцент Кузьменко Галина Василівна і викладач кафедри образотворчого мистецтва Стрельцова Світлана Вікторівна.

Учасниками Фестивалю стали учні спеціалізованих художніх шкіл, гуртків і студій образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, загальноосвітніх навчальних закладів міст Київ, Біла Церква, Вінниця. Усього у ІІ тур конкурсу пройшло 59 робіт від 56 учасників з 12 навчальних закладів.

В рамках Фестивалю відбулося урочисте відкриття виставки творчих робіт учасників ІІ туру і нагородження переможців Конкурсу. З щирими словами вітання й побажаннями нових творчих досягнень звернулися до гостей директор Інституту мистецтв К. Ю. Бацак, завідувач кафедри образотворчого мистецтва О. В. Школьна і заслужений художник України Г. О. Крюкова.

Визначення кращих робіт було здійснено за двома категоріями: 9 класи (34 учасника, 35 робіт) і 10 – 11 класи (22 учасника, 24 роботи).

За рішенням журі Гран-прі ІІ Всеукраїнського Конкурсу образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва «Мальовнича Україна» було присуджено Кіщук Марії, учениці 10 класу Державної художньої середньої школи ім. Т. Г Шевченка (клас викладача Сікало С. Д.).

Лауреатами конкурсу стали:

ü    І місце, номінація «Графіка»:     Катеринич Валерія (9 клас ДХСШ імені Т. Г Шевченка) і Кіщук Марія (10 клас ДХСШ імені Т. Г Шевченка);

ü І місце, номінація «Живопис»:    Клименко Ольга (9 клас ДХСШ імені Т. Г Шевченка), Ісайкова Катерина і Квашук Маргарита (10 клас ДХСШ імені Т. Г Шевченка);

ü І місце, номінація «Декоративно-прикладне мистецтво та художні промисли»:        Музиченко Анастасія, Поліщук Катерина (9 клас Білоцерківської школи мистецтв №5) і Григор`єва Віра (10 клас Білоцерківської школи мистецтв №5).

Дипломи ІІ ступеня отримали:

ü Учні 9 класів: Химичук Марія, Бардовська Маргарита (Художня студія «ЄдиноРОг»), Дерій Марія, Сагаль Анна (ДХСШ імені Т. Г Шевченка), Темченко Олександра, Ходжаназарова Лоліта (Білоцерквська школа мистецтв №5);

ü Учні 10-11 класів: Суворова Юлія (Дитяча школа мистецтв No7 Академії танцю ім. Сержа Лифаря), Загубинога Олександра (Художня студія «ЄдиноРОг»), Гаврилюк Станислава (Спеціалізована школа №112 ім. Т. Г. Шевченка), Кириленко Юлія (Білоцерквська школа мистецтв №5).

Дипломами ІІІ ступеня було відзначено:

ü Учні 9 класів: Кацан Ладу (ДХСШ імені Т. Г Шевченка), Шевцову Анастасію (гурток «Колорит» Будинку дитячої та юнацької творчості «Дивоцвіт»), Маркевич Владиславу (Гімназія №34 «Либідь» ім. В. Максименка), Зеленевич Анну, Богацьку Катерину (Вінницька дитяча художня школа), Ткачову Марію (Білоцерквська школа  мистецтв №5);

ü Учні 10-11 класів: Хмелина Анастасію і Надараса Лізу (Вінницька дитяча художня школа).

Диплом з відзнакою журі – за складність техніки виконання творчої роботи – отримав Величко Нікіта (ДХСШ імені Т. Г Шевченка).

Для гостей і учасників Фестивалю викладачами кафедри (Кузьменко Г. В., Стрельцова С. В., Гунька А. М.) і студентами ІV і ІІІ курсів (Бондаренко В., Мороз О., Гречана О.) було проведено оглядові екскурсії творчими майстернями.

В рамках Фестивалю студентами ІІІ курсу (Соченко Л., Мороз О., Міненко І., Мальована В., Грицюк І., Павличенко В., Снігур В., Глушко Д.) під керівництвом викладачів кафедри (Прохорова Н. А., Задніпряний Г. Т., Стрельцова С. В., Кузьменко Г. В., Зайцева В. І., Резніков О. Ю.) було проведено сім творчих майстер-класів: з кераміки, ебру, гончарства, айріс-фолдінга, гобеленоплетіння, гравюри на картоні, батику.

В організації заходу взяли активну участь студенти: Гриньов Ю., Брезіцький С., Головченко Д., Цвіркун Д., Швецова М., Іванченко О.

Бездоганний спів студенток Солоненко Олени і Ковальової Катерини (клас викладача Гмиріної С. В.) надав Фестивалю урочистості та створив чудову атмосферу свята!

Щиро вітаємо переможців і усіх учасників ІІ Всеукраїнського Фестивалю – конкурсу образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва «Мальовнича Україна», який став справжнім святом мистецтва, краси і творчості!

100 copy_copy