Круглий стіл
«ТРАДИЦІЇ ТА ЕКСПЕРИМЕНТИ У ТВОРЧОСТІ МОЛОДИХ УКРАЇНСЬКИХ ХУДОЖНИКІВ»
Для участі у заході необхідно зареєструватися
до 06 листопада 2023 року
Мета: обговорити з учасниками круглого столу сучасні мистецькі тенденції та експерименти з метою розкриття творчого потенціалу молодих українських художників.
Цільова аудиторія: студенти, магістранти, аспіранти, докторанти, молоді вчені, науково-педагогічні працівники.
07.11.2023 р. відбудеться круглий стіл, присвячений дослідженню діяльності сучасних художників, які здобули професійну мистецьку освіту в Україні. У процесі роботи круглого столу пропонується обговорити розвиток сталих традицій та інноваційних зрушень в мистецтві, трансформацій у світосприйнятті молодих митців, основні тенденції та перспективи в мистецтві.
Планується визначити значення класичної мистецької освіти, яка лягає підґрунтям для творчих експериментів. Буде звернуто увагу на можливості молодих художників, для участі у грантових програмах та артрезиденціях. Акцентом зустрічі має стати діяльність митців, які вимушені були виїхати за кордон, але продовжують працювати та звертають увагу на проблеми України.
Передбачається діалог між представниками цільової аудиторії й професіоналами митцями, які мають досвід успішно реалізованих експериментів і пошуків в мистецтві та можуть поділитися власним баченням переосмислення й трансформації класичної мистецької освіти.
Основні питання, що пропонуються для обговорення на круглому столі:
‒ значення класичної мистецької освіти в становленні митця;
‒ шляхи пошуків та експериментів для молодих художників;
‒ виставкова діяльність та грантові програми для молодих митців;
‒ огляд різних артрезиденцій, програм для розвитку сучасного мистецтва;
‒ сучасний досвіт українських художників, які вимушено продовжують діяльність за кордоном;
‒ проблема збереження мистецьких творів під час війни, шляхи вирішення;
‒ перспективи розвитку сучасного експериментального мистецтва та традиційної класичної школи в Україні.
Підтверджені учасники круглого столу:
– Альона Науменко – художниця з Києва. Закінчила кафедру живопису Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури. Член Національної Спілки художників України. Член мистецької групи «Йод». Художниця, за допомогою класичних і сучасних технік, працює в Contemporary art, експериментує з різними медіа та матеріали: магніт, метал, кераміка, живопис, кольорові олівці, відео. Її мистецька практика спрямована на переосмислення класичного живопису й трансформації «Українського живопису».
– Тема: «Перехід від ремесла до ідейного мислення»
https://drive.google.com/file/d/1yXHRoTr8N2lLvueh5SEgWYBgl-URsWz-/view
– Astian Rey – народився у місті Київ. Закінчив університет імені Бориса Грінченка, факультет образотворчого мистецтва. Астіан Рей є засновником власного спрямування мистецтва – «Сакральний бруталізм». У своїй творчості досліджує теми релігії, містики та окультизму, а також їх роль у розвитку людства. Астіан відомий завдяки своєму міждисциплінарному підходу до мистецтва, що включає скульптуру, інсталяцію, літературу та музично-перформативні експерименти. Є автором проєкту Codex Reptilius, який є штучно створеним містичним культом зі своєю книгою, сакральними предметами та музичним альбомом. Роботи знаходяться у приватних колекціях України, США та Європи.
– Тема: «Цифрові технології в практиці сучасного митця, токенізація цифрового мистецтва у NFT»
https://www.astianrey.com/uk/cv-biography
– Олена Карманська – художниця, викладачка образотворчого мистецтва, випускниця Київського університету імені Бориса Грінченка. Постійна учасниця професійних виставок та конкурсів. У творчому процесі шукає нові рішення, надихається всіма вадами графіки, постійно експериментує з матеріалами та техніками.
– Тема: «Експеримент з матеріалами в мистецтві графіки»
https://www.facebook.com/elena.karmanska
Реєстрація участі в круглому столі: https://forms.gle/XtYCyiYctjUALgfw5
Круглий стіл проходитиме в онлайн форматі за посиланням: https://meet.google.com/kcj-qvtt-hbv
«ТРАДИЦІЇ ТА ЕКСПЕРИМЕНТИ У ТВОРЧОСТІ МОЛОДИХ УКРАЇНСЬКИХ ХУДОЖНИКІВ»