Центри практичної підготовки Інституту мистецтв

Локація : 02154, м. Київ, бул. І. Шамо, 18/2, аудиторія 214-а.

КураторСнігур Володимир Ігорович, аспірант, лаборант кафедри дизайну

Завдання дизайн-ательє:

майстерня спрямована на опанування основ технік поліграфії, забезпечує проведення практичної частини занять низки профільних дисциплін, проведення майстер-класів, передусім – засвоєння принципів сублімаційного друку на різних поверхнях – чашках, текстилі, тощо.

Самостійна робота студентів під керівництвом викладачів – пн-птн, 12.00-17.00

Навчальна діяльність майстерні: в дизайн-ательє опановуються основи технік поліграфії, передусім отримуються навички сублімаційного друку. Здобувачі можуть спробувати свої  сили у виготовленні певних типів сувенірної продукції.

Матеріально-технічне забезпечення:

Прес для сублімаційного друку (на сферичних поверхнях), прес сублімаційний для друку на текстилі та інших плоских поверхнях, різак паперу, витратні матеріали (папір звичайний, папір сублімаційний різних типів, термоскотч, сублімаційні чорнила, комп’ютер, принтер кольоровий лазерний (А3), принтер кольоровий EPSON.

Локація : 02154, м. Київ, бул. І. Шамо, 18/2, аудиторія 217.

КураторЗадніпряний Геннадій Трохимович, старший викладач кафедри дизайну Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Завдання майстерні:

Формування у здобувачів освіти практичних навичок у створенні робіт у техніках друкованої графіки, опанування основами технік високого та глибокого друку, мистецтва книжкової ілюстрації, шрифтів, техніками та технологіями друкованої графіки. Майстерня забезпечує практичні завдання з низки профільних практично орієнтованих дисциплін.

Графік роботи майстерні:

«Теорія та практика графіки», старший викладач Задніпряний Г. Т. (субота, 8.30 – 15.45)

«Серії друкованої продукції», старший викладач Радько К.В. (п’ятниця, 14.00 – 18.00)

Самостійна робота студентів під керівництвом старшого викладача Задніпряного Г. Т. (субота, 15.45-17.00)

Навчальна діяльність майстерні: в графічній майстерні опановуються графічні техніки: ксилографія обрізна, ксилографія торцева, ліногравюра однотонна та кольорова, гравюра на картоні, друк з паперових форм, флоротипія, суха голка, меццо-тінто, травлений штрих, акватинта, мокуліто, монотипія, мішані техніки.

Матеріально-технічне забезпечення:

Верстат офортний (вала А3), набори стамесок, штихелів, валики друкарські, різак паперу, витратні матеріали (папір, друкарські фарби, розчинники, офортні розчини, каніфоль), комп’ютер, інтерактивна дошка, телевізор, цифровий мікроскоп, експозиція друкованої графіки на стінах, друковані форми, колекція естампів у різних техніках.

photo 2023 11 29 14 09 46

photo 2023 11 29 14 09 55

photo 2023 11 29 14 09 57

photo 2023 11 29 14 09 58

photo 2023 11 29 14 09 59

photo 2023 11 29 14 10 01

Локація: 02154, м. Київ, бул. І. Шамо, 18/2, аудиторія 120а

Куратор: Качуровська Діана Юріївна, викладач кафедри образотворчого мистецтва Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Завдання майстерні друкованої графіки: майстерня спрямована на опанування технік друкованої та оригінальної графіки та забезпечує практичні завдання з низки профільних практично орієнтованих дисциплін.

Техніки, які опановуються в майстерні друкованої графіки:
Різновиди техніки монотипія, суха голка, травлений штрих, ліногравюра, ксилографія торцева, ксилографія обрізна, гравюра на картоні, ксеролітографія, змішані техніки, ціанотипія.

Матеріально-технічне забезпечення:
Верстат офортний (вала А3), набори стамесок, штихелів, валики друкарські, папір, друкарські фарби, розчинники, офортні розчини, друковані форми, колекція естампів у різних техніках.

Самостійна робота студентів під керівництвом викладача - середа 12.00-17:00

Адреса: 02154, м. Київ, бул. І. Шамо, 18/2, аудиторія 118 б.

Координатор робіт:

Мета роботи майстерні:

Ознайомити студентів з видами художньої кераміки, технологією виготовлення виробів із різних видів керамічних матеріалів (шамотна маса, шлікерна маса, гончарна глина), способами декорування кераміки та емалювання металів, процесами випалу.

Завдання роботи майстерні:

Навчити студентів самостійно  виконувати всі види робіт, необхідних для виготовлення керамічних робіт та емалювання металів.

Обладнання майстерні:

Електричний гончарний круг; камерна піч вертикальної загрузки для випалу кераміки ТОР 60 есо;  камерна піч горизонтальної загрузки для випалу кераміки Termolab СНОУ 30-110 ; муфельна піч горизонтальної загрузки для випалу емалей; компресор.

Матеріали:

Маси для формування керамічних виробів (шамотна маса, шлікерна маса, гончарна глина); матеріали для декорування кераміки (ангоби, глазурі, емалі); листова мідь; емалі по металу.

22278558 1387023554743800_555839406_n_copy 22281199 1387023464743809_1999261977_o_copy_copy
22281289 1387023424743813_1650820699_o

Локація: 02154, м. Київ, бул. І. Шамо, 18/2, аудиторія 118 в

Навчальна діяльність:

В майстерні опановується дизайн (проектування) та виготовлення ювелірних прикрас, у тому числі в техніці художньої гарячої емалі, дизайн (проектування) та виготовлення предметів декоративно-прикладного мистецтва – поєднується кераміка, дерево, метал, гаряча емаль.

В майстерні проводяться навчальні дисципліни: «Декоративно-прикладне мистецтво», «Декоративне мистецтво», старший викладач Барбалат О. В.

Обладнання майстерні:

Установка для литва УВЛ-міні, піч плавильна, прес-вулканізатор, детектор коштовностей PRESIDIUM Duo Tester, детектор дорогоцінних металів PRESIDIUM Multi Tester, прес гідравлічний  ручний ПГР-50, ригелі для виготовлення ланок якорних ланцюгів, вальци ручні ВІО-64-УР, верстак одномісний без тумби ПЛС 139.00.00, бормашина Foredom CC, ручна розкатка для кілець, апарат бензиновий для пайки-плавки 35 Вт - АБ-1.